Historie Majáku

Maják nadační fond (dříve známý jako křesťanská nadace Maják) byl založen roku 1997 Johnem Croftem a od svého vzniku nabízel aktivity v oblasti výuky angličtiny a rovněž v tomto roce Maják uspořádal historicky první letní tábor. Později přibyly první bohoslužby církve Wesleyánské.

John Croft byl v této době i trenérem brněnského týmu amerického fotbalu Brno Aligators, proto vzniklo i propojení amerického fotbalu a Majáku, který tým sponzoroval.

V roce 2000 byly zakoupeny prostory na Lesné, které ovšem původně vypadaly docela jinak a vyžadovaly obrovské úsilí a prostředky, aby mohlo vzniknout to, co dnes můžete navštívit. Historické fotografie naleznete v sekci Fotogalerie.

 

Maják - současnost

Jsme nestátní nezisková organizace zaměřená na podporu a šíření křesťanských idejí a zásad. Našim cílem je oslovit veřejnost všech věkových skupin a nabídnout jim možnost aktivně trávit svůj volný čas, který mohou využít pro tyto činnosti:

Výuka americké angličtiny na všech stupních pokročilosti
Poskytujeme pravidelné semestrální kurzy, které jsou vedeny lektory - rodilými mluvčími z USA. Mimo placené kurzy poskytujeme i bezplatný Konverzační klub, který můžete navštívit každé úterý a čtvrtek od 18:00 do 19:00 v prostorách"kavárny".

 Letní tábory
Pravidelné letní tábory jsou zaměřeny na výuku angličtiny a na sport, a to především díky tomu, že za tímto účelem k nám každoročně přijíždí tým mladých lidí z USA, který má připravený zajímavý program. Mimo spousty zábavy zde můžete hodně pokročit v angličtině a získat nové přátele!

Poskytujeme prostředí pro provozování miniškolky
Miniškolka provozovaná občanským sdružením Příliv pro rodinu u nás provozuje svoji činnost od roku 2008. Snažíme se pro tuto velice důležitou a odpovědnou činnost vytvořit v maximální možné míře odpovídající prostředí, proto (ale nejen proto) k nám má alkohol a cigarety vstup přísně zakázán.

Pronajímáme hřiště pro plážový volejbal, basketbal a volejbal
Je pěkně a nevíte s kamarády co podniknout? Přijďte se zahrát! Pokud zrovna nikdo nehraje a není naplánována žádná rezervace (dozvíte se na Plánu rezervací ve vitrínce u hřiště), můžete hrát zdarma. Pokud nemáte svůj míč, můžete si za vratnou zálohu 100,- Kč půjčit náš, vždy čistý a nafouknutý.

Nabízíme prostory pro soukromé i komerční pronájmy
Pokud plánujete uspořádat vlastní akci, ať už jde o oslavu narozenin, opékání špekáčků nebo firemní konferenci, u nás jste na správné adrese. Podívejte se do sekce Pronájmy a vyberte si.

 

Partneři

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Kdo je online?

Právě připojeni - hostů: 2 

Návštěvnost

101218
TodayToday2
YesterdayYesterday80
This WeekThis Week368
This MonthThis Month1537
All DaysAll Days101218